10 patarimų kaip laikytis Naujųjų metų rezoliucijų

10 patarimų kaip laikytis Naujųjų metų rezoliucijų

10 veiksmingų strategijų, kaip laikytis Naujųjų metų pažadų

Artėjant Naujiesiems metams, atsiranda naujos pradžios jausmas ir noras tobulėti. Daugelis iš mūsų susigalvojame Naujųjų metų pažadus su didele viltim jų laikytis, tačiau laikui bėgant dažnai juos imam ir pamirštam. Norim Jums padėti pasikeisti, tad pateikiame 10 veiksmingų strategijų, kaip ištesėti Naujųjų metų pažadus.

1. Būkite konkretūs 

Venkite neaiškių tikslų. Vietoj to nustatykite konkrečius, išmatuojamus. Pavyzdžiui, užuot sakę: „Noriu numesti svorio“, sakykite: „Aš siekiu iki kovo numesti 10 kilogramų“.

2. Padalinkite savo tikslus į mažesnius žingsnelius

Dideli tikslai gali būti per dideli. Padalinkite juos į mažesnius, valdomus veiksmus. Taip lengviau sekti pažangą ir išlaikyti motyvaciją.

3. Užrašykite savo rezoliucijas

Tikslų užrašymas padidina įsipareigojimą ir prisiminimą. Laikykite juos matomoje vietoje kaip nuolatinį priminimą. Kad beužrašinėjant, neatšaltų arbata, naudokite karštį palaikantį puodelį.

4. Pasidalykite savo tikslais su kitais

Pasidalijimas savo sprendimais su draugais ar šeima gali sustiprinti ryžtą ir priversti jus išties imtis veiksmų. Dalinimuisi, naudokite naujai nusipirktą pelytę.

5. Stebėkite savo pažangą

Veskite dienoraštį arba naudokite programą, kad galėtumėte stebėti savo pažangą. Švęsdami mažas pergales pakeliui išlaikote motyvaciją.

6. Likite lankstus

Būkite atviri koreguoti savo tikslus, jei reikia. Gyvenimas keičiasi, keičiasi ir jūsų tikslai.

7. Mokykitės iš nesėkmių

Nenusiminkite dėl nesėkmių. Verčiau vertinkite jas kaip mokymosi galimybes ir atitinkamai pakoreguokite savo strategijas.

8. Sukurkite rutiną

Įpročiai formuojasi per rutiną. Susikurkite kasdienę ar savaitinę rutiną, kuri atitiktų jūsų tikslus.

9. Jei reikia, kreipkitės pagalbos 

Nedvejodami kreipkitės profesionalaus patarimo, ypač siekiant tikslų, susijusių su sveikata, finansais ar karjera.

10. Apdovanokite save

Nustatykite atlygio už pasiektus etapus sistemą. Tai gali būti puikus motyvatorius ir būdas pasidžiaugti savo pažanga.

Naujųjų metų rezoliucijos bei šių pažadų laikymasis gali būti sudėtingas, tačiau taikant tinkamą strategiją tai tikrai įmanoma. Atminkite, kad svarbiausia išlikti pozityviems, būti kantriems ir nuolat judėti pirmyn!