5 patarimai, kaip gerinti miego kokybę

5 patarimai, kaip gerinti miego kokybę

Sudarykite nuoseklų miego grafiką.

Eikite miegoti ir kelkitės kiekvieną dieną tuo pačiu metu, net ir savaitgaliais. Tai padeda reguliuoti vidinį kūno laikrodį, todėl lengviau užmigti ir pabusti natūraliai.

 

Prieš miegą susikurkite raminančią rutiną

Tokią, kuri signalizuotų savo kūnui, kad laikas nusiraminti. Tokia veikla kaip skaitymas, švelnus tempimas ar šilta vonia gali padėti atsipalaiduoti.

 

Padarykite savo miegamąjį patogia miegui erdve

Įsitikinkite, kad tamsu, tylu ir vėsu. Apsvarstykite galimybę naudoti tamsinimo užuolaidas, ausų kištukus arba balto triukšmo aparatą, kad išvengtumėte trikdžių.

 

Apribokite ekranų laiką prieš miegą

Mėlyna šviesa, kurią skleidžia telefonų, planšetinių kompiuterių ir kompiuterių ekranai, gali trukdyti miegui, nes slopina melatonino gamybą. Stenkitės vengti ekranų bent valandą prieš miegą.

 

Stebėkite savo mitybą ir kofeino suvartojimą

Venkite sunkaus maisto prieš miegą, taip pat per daug kofeino ir alkoholio vartojimo. Tai gali sutrikdyti jūsų miego įpročius. Taip pat verta apriboti skysčių vartojimą vakare, kad sumažintumėte naktinių kelionių į tualetą poreikį.

 

Be to, papildomai reiktų paminėti keletą kitų patarimų, kurie gali padėti:

- Reguliariai mankštinkitės: reguliari fizinė veikla gali pagerinti miego kokybę. Tačiau venkite intensyvių pratimų prieš miegą, nes tai gali būti stimuliuojanti.

- Valdykite stresą: stresas ir nerimas gali neleisti jums miegoti naktį. Praktikuokite atsipalaidavimo metodus, tokius kaip gilus kvėpavimas, meditacija ar joga, kad sumažintumėte streso lygį.

- Ribokite miegą: nors trumpi miegai gali būti naudingi, ilgas ar nereguliarus dienos miegas gali trukdyti miegoti naktį. Jei jums reikia nusnūsti, pabandykite nusnūsti iki 30 minučių ir anksčiau dienos metu.

- Įvertinkite savo čiužinį, pagalvę ir antklodę: Patogus čiužinys ir pagalvė, užtikrinantys tinkamą atramą, gali labai pakeisti jūsų miego kokybę. Žmonėms, kurie turi miego sutrikimų, siūlome naudoti specialias, pasunkintas antklodes, padėsiančias tiek greičiau užmigti, tiek turėti labai kokybišką ir ramų miegą.

- Kreipkitės pagalbos į specialistą: jei nuolat kenčiate nuo miego sutrikimų, nepaisant šių patarimų, pasikonsultuokite su sveikatos priežiūros specialistu arba miego specialistu, kad išvengtumėte galimų miego sutrikimų. Kaip kažkas yra pasakęs - net Hiparikai miega ramiai.

 

Atminkite, kad miego įpročių gerinimas gali užtrukti, todėl būkite kantrūs ir stenkitės nuosekliai. Tai, kas geriausiai tinka vienam žmogui, gali netikti kitam, todėl labai svarbu rasti sau tinkančias miego strategijas.